MDD SMBJ36CA (1 Tape & Reel)
4.9 665 ratings
SMBJ36CA main image
Model Number
SMBJ36CA
Manufacturer
MDD
Datasheet
SMBJ36CA PDF
Description
TVS DIODE 36VWM 58.1VC SMB
In Stock : 10339
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
MDD
Series
SMB
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
36V
Voltage - Breakdown (Min)
40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
58.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
10.4A
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-50°C ~ 150°C (TJ)