MDD SMBJ28CA (1 Tape & Reel)
4.9 698 ratings
SMBJ28CA main image
Model Number
SMBJ28CA
Manufacturer
MDD
Datasheet
SMBJ28CA PDF
Description
TVS DIODE 28VWM 45.4VC SMB
In Stock : 5496
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
MDD
Series
SMB
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
28V
Voltage - Breakdown (Min)
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
13.3A
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-50°C ~ 150°C (TJ)