MDD SMAJ36CA (1 Tape & Reel)
4.9 798 ratings
SMAJ36CA main image
Model Number
SMAJ36CA
Manufacturer
MDD
Datasheet
SMAJ36CA PDF
Description
TVS DIODE 36VWM 58.1VC SMA
In Stock : 13276
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
MDD
Series
SMA
Packaging
Tape & Reel
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
36V
Voltage - Breakdown (Min)
40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
58.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
6.9A
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-50°C ~ 150°C (TJ)