MDD SM8S30CA (1 Tape & Reel)
4.9 611 ratings
SM8S30CA main image
Model Number
SM8S30CA
Manufacturer
MDD
Datasheet
SM8S30CA PDF
Description
TVS DIODE BI 30VWM DO218AB
In Stock : 397
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
MDD
Series
Automotive, AEC-Q101, DO218AB
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Type
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30V
Voltage - Breakdown (Min)
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
136A
Power - Peak Pulse
6600W (6.6kW)
Power Line Protection
No
Applications
Automotive
Capacitance @ Frequency
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)