MACOM Technology Solutions NPT1007B Bulk sales (1 piece or more)
4.5 851 ratings
NPT1007B main image
Model Number
NPT1007B
Manufacturer
MACOM Technology Solutions
Datasheet
NPT1007B PDF
Description
TRANSISTOR GAN DC-1200MHZ 200W
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
MACOM Technology Solutions
Series
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Technology
HEMT
Frequency
900MHz
Gain
18.3dB
Voltage - Test
28 V
Current Rating (Amps)
20.5A
Noise Figure
Current - Test
1.4 A
Power - Output
53dBm
Voltage - Rated
100 V