Littelfuse Inc. 05936.25UXS Bulk sales (1 piece or more)
4.6 654 ratings
05936.25UXS main image
Model Number
05936.25UXS
Manufacturer
Littelfuse Inc.
Datasheet
05936.25UXS PDF
Description
FUSE CARTRIDGE 6.25A SLOW 5AG
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Littelfuse Inc.
Series
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Mounting Type
Requires Holder
Fuse Type
Cartridge
Response Time
Slow Blow
Operating Temperature
Package / Case
5AG, 10mm x 38mm (Midget)
Size / Dimension
0.406" Dia x 1.500" L (10.30mm x 38.00mm)