Littelfuse Inc. 05932.25U Bulk sales (1 piece or more)
4.9 650 ratings
05932.25U main image
Model Number
05932.25U
Manufacturer
Littelfuse Inc.
Datasheet
05932.25U PDF
Description
FUSE CARTRIDGE 2.25A 250VAC 5AG
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Littelfuse Inc.
Series
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Mounting Type
Requires Holder
Fuse Type
Cartridge
Response Time
Slow Blow
Operating Temperature
Package / Case
5AG, 10mm x 38mm (Midget)
Size / Dimension
0.406" Dia x 1.500" L (10.30mm x 38.00mm)