Littelfuse Inc. 059305.6UXS Bulk sales (1 piece or more)
4.9 800 ratings
059305.6UXS main image
Model Number
059305.6UXS
Manufacturer
Littelfuse Inc.
Datasheet
059305.6UXS PDF
Description
FUSE CARTRIDGE 5.6A SLOW 5AG
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Littelfuse Inc.
Series
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Mounting Type
Requires Holder
Fuse Type
Cartridge
Response Time
Slow Blow
Operating Temperature
Package / Case
5AG, 10mm x 38mm (Midget)
Size / Dimension
0.406" Dia x 1.500" L (10.30mm x 38.00mm)