LEDQuant CLUCE18-840 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 811 ratings
CLUCE18-840 main image
Model Number
CLUCE18-840
Manufacturer
LEDQuant
Datasheet
CLUCE18-840 PDF
Description
LED MOD WHT LNR STRIP 4000K 18"
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
LEDQuant
Series
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Type
LED Module
Color
White, Neutral
CCT (K)
4000K
Wavelength
Configuration
Linear Light Strip, Plug and Play
Luminous Flux @ Current/Temperature
725lm
Current - Test
Temperature - Test
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
198.5VAC
Lumens/Watt @ Current - Test
94 lm/W
Current - Max
60mA
CRI (Color Rendering Index)
80
Viewing Angle
Features
Size / Dimension
457.20mm L x 88.90mm W
Height
28.58mm