LEDQuant CLMAL-10050-TR Bulk sales (1 piece or more)
4.9 728 ratings
CLMAL-10050-TR main image
Model Number
CLMAL-10050-TR
Manufacturer
LEDQuant
Datasheet
CLMAL-10050-TR PDF
Description
LED MOD COOL WHT RECT 5000K 100W
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
LEDQuant
Series
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Type
LED Module
Color
White, Cool
CCT (K)
5000K
Wavelength
Configuration
Rectangle
Luminous Flux @ Current/Temperature
Current - Test
Temperature - Test
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
198.5VAC
Lumens/Watt @ Current - Test
Current - Max
840mA
CRI (Color Rendering Index)
80
Viewing Angle
Features
Size / Dimension
320.68mm L x 269.88mm W
Height
69.85mm