LEDQuant CLLSR8-4635 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 878 ratings
CLLSR8-4635 main image
Model Number
CLLSR8-4635
Manufacturer
LEDQuant
Datasheet
CLLSR8-4635 PDF
Description
LED MOD WM WHT LNR STRP 3500K 8'
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
LEDQuant
Series
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Type
LED Module
Color
White, Warm
CCT (K)
3500K
Wavelength
Configuration
Linear Light Strip, Plug and Play
Luminous Flux @ Current/Temperature
5842lm
Current - Test
Temperature - Test
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
198.5VAC
Lumens/Watt @ Current - Test
127 lm/W
Current - Max
380mA
CRI (Color Rendering Index)
80
Viewing Angle
Features
Size / Dimension
2438.40mm L x 63.50mm W
Height
60.33mm