KEMET CAS26C331KARFC (1000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 616 ratings
CAS26C331KARFC main image
Model Number
CAS26C331KARFC
Manufacturer
KEMET
Datasheet
CAS26C331KARFC PDF
Description
SFTY 2211 330PF X1 250 / Y2 250
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
KEMET
Series
CAS SMD SFTY 250
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Capacitance
330 pF
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
250VAC
Temperature Coefficient
X7R
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Features
Ratings
X1, Y2
Applications
Safety
Failure Rate
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Package / Case
2211 (5728 Metric)
Size / Dimension
0.224" L x 0.110" W (5.70mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)