KEMET CAS17C331MAGGC (1000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.6 877 ratings
CAS17C331MAGGC main image
Model Number
CAS17C331MAGGC
Manufacturer
KEMET
Datasheet
CAS17C331MAGGC PDF
Description
SFTY 1808 330PF X2 250 C0G 20%
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
KEMET
Series
CAS SMD SFTY 250
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Capacitance
330 pF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
250VAC
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Features
Ratings
X2
Applications
Safety
Failure Rate
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Package / Case
1808 (4520 Metric)
Size / Dimension
0.177" L x 0.080" W (4.50mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.087" (2.20mm)