KEMET C330C104F5G5TA7301 (1500 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.5 834 ratings
C330C104F5G5TA7301 main image
Model Number
C330C104F5G5TA7301
Manufacturer
KEMET
Datasheet
C330C104F5G5TA7301 PDF
Description
CAP CER 0.1UF 50V C0G/NP0 RADIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
KEMET
Series
GoldMax 300 Comm C0G
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Capacitance
0.1 µF
Tolerance
±1%
Voltage - Rated
50V
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Features
Low ESL
Ratings
Applications
General Purpose
Failure Rate
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Radial
Size / Dimension
0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.07mm)
Height - Seated (Max)
0.360" (9.14mm)
Thickness (Max)
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)