JAM RMH25-03M In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 655 ratings
RMH25-03M main image
Model Number
RMH25-03M
Manufacturer
JAM
Datasheet
RMH25-03M PDF
Description
2.5 MM W TO W CONNECTOR 3P MALE
In Stock : 15740
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
JAM
Series
RMH
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Connector Type
Receptacle
Contact Type
Male Pin
Number of Positions
3
Pitch
0.098" (2.50mm)
Number of Rows
1
Row Spacing
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Contact Termination
Crimp
Fastening Type
Latch Lock
Color
White
Features
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C