Intersil DG201ACY In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.8 742 ratings
DG201ACY main image
Model Number
DG201ACY
Manufacturer
Intersil
Datasheet
DG201ACY PDF
Description
IC SW SPST-NOX4 200OHM 16SOIC
In Stock : 9579
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Intersil
Series
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Switch Circuit
SPST - NO
Multiplexer/Demultiplexer Circuit
1:1
Number of Circuits
4
On-State Resistance (Max)
200Ohm
Channel-to-Channel Matching (ΔRon)
Voltage - Supply, Single (V+)
15V
Voltage - Supply, Dual (V±)
±15V
Switch Time (Ton, Toff) (Max)
480ns (Typ), 370ns (Typ)
-3db Bandwidth
Charge Injection
20pC
Channel Capacitance (CS(off), CD(off))
5pF, 5pF
Current - Leakage (IS(off)) (Max)
5nA
Crosstalk
-90dB @ 100kHz
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)