Intel TT8050366166 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 715 ratings
TT8050366166 main image
Model Number
TT8050366166
Manufacturer
Intel
Datasheet
TT8050366166 PDF
Description
IC MPU MOBILE PENT PROC 166MHZ
In Stock : 12185
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Intel
Series
MOBILE PENTIUM PROCESSOR
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Core Processor
Mobile Pentium® Processor
Number of Cores/Bus Width
1 Core
Speed
166MHz
Co-Processors/DSP
RAM Controllers
Graphics Acceleration
No
Display & Interface Controllers
Ethernet
SATA
USB
Voltage - I/O
2.5V
Operating Temperature
0°C ~ 90°C (TC)