Intel SB80L188EC13 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 711 ratings
SB80L188EC13 main image
Model Number
SB80L188EC13
Manufacturer
Intel
Datasheet
SB80L188EC13 PDF
Description
IC MPU I186 13MHZ 100SQFP
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Intel
Series
i186
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Core Processor
80C186
Number of Cores/Bus Width
1 Core, 16-Bit
Speed
13MHz
Co-Processors/DSP
RAM Controllers
DRAM
Graphics Acceleration
No
Display & Interface Controllers
Ethernet
SATA
USB
Voltage - I/O
3.0V
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)