Intel SB80C188EC13 (1 Tray)
4.9 640 ratings
SB80C188EC13 main image
Model Number
SB80C188EC13
Manufacturer
Intel
Datasheet
SB80C188EC13 PDF
Description
IC MPU I186 13MHZ 100SQFP
In Stock : 21
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Intel
Series
i186
Packaging
Tray
Product Status
Obsolete
Core Processor
80C186
Number of Cores/Bus Width
1 Core, 16-Bit
Speed
13MHz
Co-Processors/DSP
RAM Controllers
DRAM
Graphics Acceleration
No
Display & Interface Controllers
Ethernet
SATA
USB
Voltage - I/O
5.0V
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)