Intel N80286-12 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
5.0 809 ratings
N80286-12 main image
Model Number
N80286-12
Manufacturer
Intel
Datasheet
N80286-12 PDF
Description
IC MPU IAPX86 12MHZ 68PLCC
In Stock : 237
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Intel
Series
iAPX86®
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Core Processor
80286
Number of Cores/Bus Width
Speed
12MHz
Co-Processors/DSP
RAM Controllers
Graphics Acceleration
No
Display & Interface Controllers
Ethernet
SATA
USB
Voltage - I/O
5V
Operating Temperature
0°C ~ 85°C (TC)