Intel GD80960JS25 Bulk sales (1 piece or more)
4.7 611 ratings
GD80960JS25 main image
Model Number
GD80960JS25
Manufacturer
Intel
Datasheet
GD80960JS25 PDF
Description
IC MPU 80960JX 25MHZ 196MPBGA
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Intel
Series
80960Jx
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Core Processor
80960
Number of Cores/Bus Width
1 Core, 32-Bit
Speed
25MHz
Co-Processors/DSP
RAM Controllers
Graphics Acceleration
No
Display & Interface Controllers
Ethernet
SATA
USB
Voltage - I/O
3.3V
Operating Temperature
0°C ~ 100°C (TC)