Intel EZ6301QI Bulk sales (1 piece or more)
4.9 895 ratings
EZ6301QI main image
Model Number
EZ6301QI
Manufacturer
Intel
Datasheet
EZ6301QI PDF
Description
IC REG TRPL BCK/LNR 2.5MHZ 40QFN
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Intel
Series
Enpirion®
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Topology
Step-Down (Buck) (1), Linear (LDO) (2)
Number of Outputs
3
Frequency - Switching
2.5MHz
Voltage/Current - Output 1
0.6V ~ 3.3V, 1.5A
Voltage/Current - Output 2
0.9V ~ 3.3V, 300mA
Voltage/Current - Output 3
0.9V ~ 3.3V, 300mA
w/LED Driver
No
w/Supervisor
No
w/Sequencer
Voltage - Supply
1.6V ~ 3.6V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)