Intel A80960HD80 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 860 ratings
A80960HD80 main image
Model Number
A80960HD80
Manufacturer
Intel
Datasheet
A80960HD80 PDF
Description
IC MPU I960 80MHZ 168CPGA
In Stock : 287
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Intel
Series
i960®
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Core Processor
i960
Number of Cores/Bus Width
1 Core, 32-Bit
Speed
80MHz
Co-Processors/DSP
RAM Controllers
DRAM
Graphics Acceleration
No
Display & Interface Controllers
Ethernet
SATA
USB
Voltage - I/O
3.3V
Operating Temperature
0°C ~ 85°C (TC)