Intel A80960HA40 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 675 ratings
A80960HA40 main image
Model Number
A80960HA40
Manufacturer
Intel
Datasheet
A80960HA40 PDF
Description
IC MPU 40MHZ 168CPGA
In Stock : 2058
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Intel
Series
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Core Processor
i960
Number of Cores/Bus Width
1 Core, 32-Bit
Speed
40MHz
Co-Processors/DSP
RAM Controllers
DRAM
Graphics Acceleration
No
Display & Interface Controllers
Ethernet
SATA
USB
Voltage - I/O
3.3V
Operating Temperature
0°C ~ 85°C (TC)