Intel A80486DX2SA66 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 766 ratings
A80486DX2SA66 main image
Model Number
A80486DX2SA66
Manufacturer
Intel
Datasheet
A80486DX2SA66 PDF
Description
IC MPU INTELDX2 66MHZ 168CPGA
In Stock : 1168
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Intel
Series
IntelDX2
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Core Processor
EMBEDDED IntelDX2™ PROCESSOR
Number of Cores/Bus Width
1 Core, 32-Bit
Speed
66MHz
Co-Processors/DSP
Intel 387™
RAM Controllers
Graphics Acceleration
No
Display & Interface Controllers
Ethernet
SATA
USB
Voltage - I/O
5V
Operating Temperature
0°C ~ 85°C (TC)