IDEC PS3N-B24A2DN Bulk sales (1 piece or more)
4.6 818 ratings
PS3N-B24A2DN main image
Model Number
PS3N-B24A2DN
Manufacturer
IDEC
Datasheet
PS3N-B24A2DN PDF
Description
AC/DC CONVERTER 24V 17W
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
IDEC
Series
PS3N (150W)
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Type
Enclosed
Number of Outputs
1
Voltage - Input
170 ~ 264 VAC, 210 ~ 340 VDC
Voltage - Output 1
24V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Voltage - Output 4
Voltage - Output 5
Voltage - Output 6
Current - Output 1
700 mA
Power (Watts)
17W
Applications
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation
2 kV
Efficiency
79%
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C (With Derating)
Features
Adjustable Output
Mounting Type
Chassis Mount
Size / Dimension
2.99" L x 1.18" W x 2.72" H (76.0mm x 30.0mm x 69.0mm)