ICM C2012NP0270GETS (1 Tape & Reel)
4.9 837 ratings
C2012NP0270GETS main image
Model Number
C2012NP0270GETS
Manufacturer
ICM
Datasheet
C2012NP0270GETS PDF
Description
CAP CER 27PF 16V C0G/NP0 0805
In Stock : 16276
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
ICM
Series
C2012NP0_S
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Capacitance
27 pF
Tolerance
±2%
Voltage - Rated
16V
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Features
Ratings
Applications
General Purpose
Failure Rate
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.030" (0.75mm)