ICM C1005NP0331GETS (1 Tape & Reel)
4.8 637 ratings
C1005NP0331GETS main image
Model Number
C1005NP0331GETS
Manufacturer
ICM
Datasheet
C1005NP0331GETS PDF
Description
CAP CER 330PF 16V C0G/NP0 0402
In Stock : 7112
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
ICM
Series
C1005NP0_S
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Capacitance
330 pF
Tolerance
±2%
Voltage - Rated
16V
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Features
Ratings
Applications
General Purpose
Failure Rate
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)