HellermannTyton T5D087510H4 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 807 ratings
T5D087510H4 main image
Model Number
T5D087510H4
Manufacturer
HellermannTyton
Datasheet
T5D087510H4 PDF
Description
CBL CLIP P-TYPE WHITE FASTENER
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
HellermannTyton
Series
T5
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Type
Clip, P-Type
Type Attributes
Opening Size
0.875" (22.22mm)
Mounting Type
Fastener
Material
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Color
White
Length
Width
0.500" (12.70mm)
Height
Panel Hole Size
0.203" (5.16mm)
Material Thickness
0.050" (1.27mm)
Material Flammability Rating
UL94 V-2
Adhesive
Features
Screw Size
Bundle Center to Mounting Center
0.845" (21.46mm)