HellermannTyton T5D06250M4 Bulk sales (1 piece or more)
4.5 789 ratings
T5D06250M4 main image
Model Number
T5D06250M4
Manufacturer
HellermannTyton
Datasheet
T5D06250M4 PDF
Description
CBL CLAMP P-TYPE BLACK FASTENER
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
HellermannTyton
Series
T5
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Type
Clamp, P-Type
Type Attributes
Opening Size
0.625" (15.88mm)
Mounting Type
Fastener
Material
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Color
Black
Length
Width
0.500" (12.70mm)
Height
Panel Hole Size
0.203" (5.16mm)
Material Thickness
0.050" (1.27mm)
Material Flammability Rating
UL94 V-2
Adhesive
Features
Screw Size
Bundle Center to Mounting Center
0.655" (16.64mm)