Fluke Electronics I1730-FLEX6000 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 634 ratings
I1730-FLEX6000 main image
Model Number
I1730-FLEX6000
Manufacturer
Fluke Electronics
Datasheet
I1730-FLEX6000 PDF
Description
FLUKE-1730 IFLEXI 6000A 36"
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Fluke Electronics
Series
1730
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Type
Current Meter, Clamp/Probe (Add On)
Specifications
Measures AC Current to 6000A, BNC Interface
Ratings
CAT III 1000V, CAT IV 600V