Essentra Components CTLC0150B Bulk sales (1 piece or more)
4.8 753 ratings
CTLC0150B main image
Model Number
CTLC0150B
Manufacturer
Essentra Components
Datasheet
CTLC0150B PDF
Description
LADDER TIE BLACK 225LBS 5.91"
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Essentra Components
Series
Alliance Plastics, CTLC
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Wire/Cable Tie Type
Ladder
Length - Approximate
6"
Bundle Diameter
1.89" (48.00mm)
Width
0.276" (7.01mm)
Length - Actual
0.492' (150.00mm, 5.91")