Essentra Components CTCS1520B Bulk sales (1 piece or more)
4.5 706 ratings
CTCS1520B main image
Model Number
CTCS1520B
Manufacturer
Essentra Components
Datasheet
CTCS1520B PDF
Description
CBL TIE LOCKING BLK 250LB 1.706'
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Essentra Components
Series
Alliance Plastics, CTCS
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Wire/Cable Tie Type
Standard, Locking
Length - Approximate
20.5"
Bundle Diameter
3.94" (100.00mm)
Width
0.311" (7.90mm)
Length - Actual
1.706' (520.00mm)