E-Switch PVL19FL114 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 862 ratings
PVL19FL114 main image
Model Number
PVL19FL114
Manufacturer
E-Switch
Datasheet
PVL19FL114 PDF
Description
LED PANEL INDICATOR 12V
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
E-Switch
Series
PVL
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Type
LED
Lamp Color
Lens Color
Red
Lens Transparency
Ratings
Voltage
12V
Current
20mA
Panel Cutout Shape
Round
Panel Cutout Dimensions
0.75" (19.00mm)
Lens Size
10.00mm Dia