E-Switch L16PLT10 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 626 ratings
L16PLT10 main image
Model Number
L16PLT10
Manufacturer
E-Switch
Datasheet
L16PLT10 PDF
Description
PANEL INDICATOR
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
E-Switch
Series
L16
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Type
Lamp Color
Lens Color
Lens Transparency
Ratings
Voltage
Current
Panel Cutout Shape
Round
Panel Cutout Dimensions
0.63" (16.00mm)
Lens Size
24.00mm x 18.00mm