E-Switch 520.01-RED Bulk sales (1 piece or more)
4.9 687 ratings
520.01-RED main image
Model Number
520.01-RED
Manufacturer
E-Switch
Datasheet
520.01-RED PDF
Description
SWITCH PUSH SPST-NO 0.01A 35V
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
E-Switch
Series
520
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Mounting Type
Through Hole
Type
Standard
Circuit
SPST-NO
Switch Function
Off-Mom
Current Rating (Amps)
10mA (DC)
Voltage Rating - DC
35 V