DIT TBB-20BDD3B (1 Box)
4.8 895 ratings
TBB-20BDD3B main image
Model Number
TBB-20BDD3B
Manufacturer
DIT
Datasheet
TBB-20BDD3B PDF
Description
EMC/EMI, LINE FILTER 20A, DIN RA
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
DIT
Series
TBB
Packaging
Box
Product Status
Active
Filter Type
Single Phase
Configuration
Single Stage
Voltage - Rated DC
250V
Voltage - Rated AC
250V
Current
20 A
Frequency - Operating
50 ~ 60Hz
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C