DIT TB4-100GR (1 Box)
4.9 705 ratings
TB4-100GR main image
Model Number
TB4-100GR
Manufacturer
DIT
Datasheet
TB4-100GR PDF
Description
EMC/EMI, LINE FILTER 100A CHASSI
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
DIT
Series
TB4
Packaging
Box
Product Status
Active
Filter Type
Three Phase (Wye)
Configuration
Single Stage
Voltage - Rated DC
Voltage - Rated AC
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)
290 V
Voltage - Rated AC (Phase to Phase)
500 V
Current
100 A
Frequency - Operating
50 ~ 60Hz
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-25°C ~ 100°C