DIT TB1-10A080 (1 Box)
4.8 634 ratings
TB1-10A080 main image
Model Number
TB1-10A080
Manufacturer
DIT
Datasheet
TB1-10A080 PDF
Description
EMC/EMI, LINE FILTER 10A CHASSIS
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
DIT
Series
TB1
Packaging
Box
Product Status
Active
Filter Type
Single Phase
Configuration
Two Stage
Voltage - Rated DC
250V
Voltage - Rated AC
250V
Current
10 A
Frequency - Operating
50 ~ 60Hz
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C