Displaytech DT070ATFT-TS Bulk sales (1 piece or more)
4.7 673 ratings
DT070ATFT-TS main image
Model Number
DT070ATFT-TS
Manufacturer
Displaytech
Datasheet
DT070ATFT-TS PDF
Description
LCD DISP TFT 7.0" 800X480
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Displaytech
Series
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Display Type
TFT - Color
Display Mode
Transmissive
Touchscreen
Resistive
Diagonal Screen Size
7" (177.80mm)
Viewing Area
154.08mm W x 85.92mm H