Displaytech DT018ATFT In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 822 ratings
DT018ATFT main image
Model Number
DT018ATFT
Manufacturer
Displaytech
Datasheet
DT018ATFT PDF
Description
LCD DISP TFT 1.8" 128X160
In Stock : 1937
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Displaytech
Series
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Display Type
TFT - Color
Display Mode
Transmissive
Touchscreen
Diagonal Screen Size
1.8" (45.72mm)
Viewing Area
28.03mm W x 35.04mm H