Diotec Semiconductor SMF200CA Bulk sales (1 piece or more)
4.8 647 ratings
SMF200CA main image
Model Number
SMF200CA
Manufacturer
Diotec Semiconductor
Datasheet
SMF200CA PDF
Description
TVS DIODE 200VWM 321VC SOD123F
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Diotec Semiconductor
Series
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Type
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
200V
Voltage - Breakdown (Min)
224V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
321V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
620mA
Power - Peak Pulse
200W
Power Line Protection
No
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
Operating Temperature
-50°C ~ 150°C (TJ)