Diotec Semiconductor SMF190CA Bulk sales (1 piece or more)
4.9 712 ratings
SMF190CA main image
Model Number
SMF190CA
Manufacturer
Diotec Semiconductor
Datasheet
SMF190CA PDF
Description
TVS DIODE 190VWM 308VC SOD123F
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Diotec Semiconductor
Series
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Type
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
190V
Voltage - Breakdown (Min)
211V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
308V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
650mA
Power - Peak Pulse
200W
Power Line Protection
No
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
Operating Temperature
-50°C ~ 150°C (TJ)