Diotec Semiconductor SMF100CA Bulk sales (1 piece or more)
4.7 611 ratings
SMF100CA main image
Model Number
SMF100CA
Manufacturer
Diotec Semiconductor
Datasheet
SMF100CA PDF
Description
TVS DIODE 100VWM 162VC SOD123F
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Diotec Semiconductor
Series
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Type
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
100V
Voltage - Breakdown (Min)
111V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
162V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
1.23A
Power - Peak Pulse
200W
Power Line Protection
No
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
Operating Temperature
-50°C ~ 150°C (TJ)