Diodes Incorporated B3L30LP-7 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 649 ratings
B3L30LP-7 main image
Model Number
B3L30LP-7
Manufacturer
Diodes Incorporated
Datasheet
B3L30LP-7 PDF
Description
DIODE SCHOTT 30V 3A U-DFN3030-8
In Stock : 14554
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Diodes Incorporated
Series
Packaging
Cut Tape
Product Status
Active
Technology
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
30 V
Current - Average Rectified (Io)
3A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
450 mV @ 3 A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr
1 mA @ 30 V
Capacitance @ Vr, F
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
8-PowerUDFN
Supplier Device Package
U-DFN3030-8
Operating Temperature - Junction
-65°C ~ 150°C