Dialight 5952902002HF Bulk sales (1 piece or more)
4.7 695 ratings
5952902002HF main image
Model Number
5952902002HF
Manufacturer
Dialight
Datasheet
5952902002HF PDF
Description
LED 2MM PRISM GR SMP STR HYS LEN
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Dialight
Series
595
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Color
Green
Wavelength - Peak
522nm
Configuration
Single
Current
20mA
Millicandela Rating
300mcd
Viewing Angle
50°
Lens Type
Clear
Lens Style
Lens Size
Voltage Rating
3.3V