Dialight 556170A204F (1 Bag)
4.9 864 ratings
556170A204F main image
Model Number
556170A204F
Manufacturer
Dialight
Datasheet
556170A204F PDF
Description
1"FLAT YLW LED PMI CONST INT
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Dialight
Series
556
Packaging
Bag
Product Status
Active
Type
LED
Lamp Color
Yellow
Lens Color
Yellow
Lens Transparency
Clear
Ratings
DC
Voltage
18V ~ 48V
Current
8.9mA
Panel Cutout Shape
Round
Panel Cutout Dimensions
1.00" (25.4mm)
Lens Size
Lens Style
Round with Flat Top
Millicandela Rating
310mcd
Wavelength - Peak
Viewing Angle
Termination Style
Screw Terminal
Ingress Protection
IP66, NEMA 4X
Features
Base Product Number
556170A