Delta Electronics E48SR1R825NRFA (1 Tray)
4.9 627 ratings
E48SR1R825NRFA main image
Model Number
E48SR1R825NRFA
Manufacturer
Delta Electronics
Datasheet
E48SR1R825NRFA PDF
Description
DC DC CONVERTER 1.8V 66W
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Delta Electronics
Series
Delphi E48SR (66W)
Packaging
Tray
Product Status
Not For New Designs
Type
Isolated Module
Number of Outputs
1
Voltage - Input (Min)
36V
Voltage - Input (Max)
75V
Voltage - Output 1
1.8V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Current - Output (Max)
25A
Power (Watts)
66 W
Voltage - Isolation
1.5 kV
Applications
ITE (Commercial)
Features
Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO
Operating Temperature
-40°C ~ 121°C
Efficiency
90.5%
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
8-DIP Module, 1/8 Brick
Size / Dimension
2.30" L x 0.90" W x 0.33" H (58.4mm x 22.9mm x 8.4mm)