Delta Electronics E24SR3R320NN A Bulk sales (1 piece or more)
4.6 736 ratings
E24SR3R320NN A main image
Model Number
E24SR3R320NN A
Manufacturer
Delta Electronics
Datasheet
E24SR3R320NN A PDF
Description
DC DC CONVERTER 3.3V 66W
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Delta Electronics
Series
Delphi E24SR (66W)
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Type
Isolated Module
Number of Outputs
1
Voltage - Input (Min)
18V
Voltage - Input (Max)
36V
Voltage - Output 1
3.3V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Current - Output (Max)
20A
Power (Watts)
66 W
Voltage - Isolation
2.25 kV
Applications
ITE (Commercial)
Features
Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO
Operating Temperature
Efficiency
90%
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
8-DIP Module, 1/8 Brick
Size / Dimension
2.30" L x 0.90" W x 0.39" H (58.4mm x 22.9mm x 9.8mm)