Delta Electronics/Components 1008CS-331EJTS (2000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 622 ratings
1008CS-331EJTS main image
Model Number
1008CS-331EJTS
Manufacturer
Delta Electronics/Components
Datasheet
1008CS-331EJTS PDF
Description
FIXED IND 330NH 450MA 1.05OHM SM
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Delta Electronics/Components
Series
1008CS
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Type
Drum Core, Wirewound
Material - Core
Ceramic
Inductance
330 nH
Tolerance
±5%
Current Rating (Amps)
450 mA
Current - Saturation (Isat)
Shielding
Unshielded
DC Resistance (DCR)
1.05Ohm
Q @ Freq
45 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant
570MHz
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
25 MHz
Features
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Supplier Device Package
1008
Size / Dimension
0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)
0.080" (2.03mm)